Zbavte sa celulitídy zmenou jedálnička.

Aj úpravou stravy sa celulitídy môžete zbaviť.

Samozrejme, že po hrboľatej pomarančovej koži – celulitíde netúži žiadna žena.

Ale ruku na srdce, aj tak si za ňu často môžeme samé.

Prestaňte sa vyhovárať na genetiku, vek, hormóny...

Veľký podiel na vznik celulitídy má predovšetkým nevhodná strava a nie genetika...

Zdedené môžu byť nesprávne stravovacie návyky, a tak si celulitídu pestujete už od malička.

Veľkým príjmom cukru a soli spolu s nesprávnym pitným režimom si samé prispievate na vznik nepeknej celulitídy. Tá sa postupne rozširuje na zadok, stehná, okolo kolien a aj na brucho.

 

Zakročiť proti celulitíde by ste mali čo najskôr.

 

PRVÝ KROK je vyzbrojiť sa predovšetkým veľkou trpezlivosťou, lebo to nebude zo dňa na deň. A začať konať. Ak ten prvý krok neurobíte, nemôžete predsa očakávať žiaden výsledok.

 

 DRUHÝM KROKOM je skontrolovať si svoj jedálniček. Ten vám pomôžem upraviť na poradenstve – účinné chudnutie. Dám vám rady, ktoré vám pomôžu s celulitídou zatočiť. Celulitídou trpia nielen ženy, ktoré majú pár kíl navyše, ale aj ženy štíhle, dokonca aj niektoré športovkyne.

Celulitída vyzerá horšie, keď je spojivové tkanivo v koži slabé, pretože tukové bunky môžu vystupovať cez spojivové tkanivo do vrstvy kože tesne pod povrchom. Ale aby bolo spojivové tkanivo silné, jedzte potraviny bohaté na bielkoviny, vlákninu a antioxidanty.

Vyhnite sa nadbytočnému cukru. Príliš veľkým množstvom cukru nielenže získate kilogramy navyše, ale jeho nadbytok zasahuje do spôsobu, akým telo metabolizuje vitamín C, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a elastínu.

Voda, voda, voda – pravidelný pitný režim detoxikuje vaše telo. Znamená to, že pravidelne vyplavuje z tela škodlivé látky – toxíny, ktoré taktiež prispievajú na vznik celulitídy.

 

TRETÍM KROKOM je zaradiť do vášho bežného života pohyb. Pohyb totiž poháňa lymfatický systém a spolu so správnym pitným režimom odvádza toxíny z tela von.

Cvičením podporíte tvorbu svalovej hmoty a znížite množstvo tuku. To dokáže výrazne zredukovať celulitídu. Pohyb a cvičenie naštartuje váš metabolizmus a urýchli spaľovanie tukov. Je to nevyhnutné pri odstraňovaní celulitídy.

 

ŠTVRTÝ KROK je starostlivosť o vašu pokožku. Podporou lymfatického systému vhodnou masážou alebo účinným zábalom taktiež pomôžete zlikvidovať celulitídu.

 

Podľa vášho stravovania, stavu pokožky, typu postavy, zdravotného stavu a životného štýlu, vám poradím, ako najviac zmierniť rozsah celulitídy alebo sa jej zbaviť.

Bea